- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Disposable Plastic Glass
Disposable Plastic Glass
Milkshake Disposable Plastic Glass
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 350 ml |
| Color | White |
| Usage/Application | Restaurant |
| No. of Pieces | 12 |
| Finish | Matt |
| Height | 6 inch |
| Lid | With Lid |
| Pattern | Plain |
| Material | Plastic |
Disposable Plastic Glass
Product Brochure
| Material | Glass |
| Capacity | 350 ml |
| Color | White |
| Usage/Application | Hotel |
| No. of Pieces | 4 |
| Height | 6 Inch |
| Top Diameter | 3.5 Inch |
| Brand | Milton |
| Finish | Mirror |
| Lid | With Lid |
300ml Disposable Plastic Glass
Minimum Order Quantity: 3000 Piece
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Capacity | 300 ml |
| Cover | With Lid |
| Color | White |
| Usage/Application | Restaurant |
| No. of Pieces | 2 |
| Height | 5 Inch |
| Top Diameter | 4 Inch |
| Finish | Glossy |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
350 ml Disposable Plastic Water Glass
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Capacity | 350 ml |
| Cover | With Lid |
| Color | White |
| Usage/Application | Restaurant |
| No. of Pieces | 4 |
| Height | 5 Inch |
| Top Diameter | 4 Inch |
| Bottom Diameter | 3 Inch |
| Finish | Mirror |
Disposable Plastic Juice Glass
Minimum Order Quantity: 3000 Piece
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Capacity | 350 ml |
| Cover | With Lid |
| Height | 6 Inch |
| Color | White |
| Top Diameter | 4 Inch |
| Pattern | Plain |
Additional Information:
- Packaging Details: 1000 NOS IN ONE CARTON BOX
Transparent Disposable Plastic Glass
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 300 ml |
| Material | Plastic |
| Cover | With Lid |
| Color | White |
| Usage/Application | Restaurant |
| Finish | Mirror |
| Height | 6 inch |
| Lid | With Lid |
| Pattern | Plain |
250ml Plastic Glass
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Capacity | 250 ml |
| Set Contain | 4 Piece |
| Type | Disposable |
| Usage/Application | Restaurant |
| Color | White |
| Lid | With Lid |
| Pattern | Plain |
| Packaging Type | Box |
Additional Information:
- Delivery Time: Immediate
- Packaging Details: 1000nos in one carton
250ml Dispossable Glass
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 250 ML |
| Country of Origin | Made in India |
| Quality | PP |
| Microwave safe | Yes |
| Brand | 4M |
| Flat lid | Yes |
2. Reusable & Recyclable
3. Eco-friendly
4. Spill proof
5. Takeaway parcel glass
plastic glass manufacturers in coimbatore
plastic glass suppliers in coimbatore
plastic glass dealers in coimbatore
Additional Information:
- Production Capacity: 400000 nos
- Delivery Time: Immediate
- Packaging Details: 1000 nos in one carton 50 nos in one pack
250 ml Flat Red Lid Disposable Plastic Square Bottom Juice Glass
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 250ml |
| Cover | With Lid |
| Shape | Round top with Square bottom |
| Material | PP |
| Brand | 4M |
| Lid Type | Flat, snap-fit lid |
Shape Benefits:Round top ensures smooth drinking experienceSquare bottom offers easy grip and a stylish, modern lookColor Options: Transparent with Red lid/White lid/Transparent lid options available
Perfect for serving:JuicesMilkshakesMocktailsCold coffeeFlavored waterRose milkKheer varieties
Ideal For: Juice shops, cafés, takeaways, parties, events, and catering services
Features:Lightweight and crack-resistantEasy to stack and storeFreezer safeTemperature Range: Suitable for cold to moderately warm beverages
Additional Information:
- Packaging Details: MOQ 5000 pieces
250 ml Flat White Lid Disposable Takeaway Plastic Juice Glass
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 250ml |
| Cover | With Lid |
| Lid Type | Flat, snap-fit lid |
| Brand | 4M |
| Shape | Round top with Square bottom |
| Material | PP |
Capacity: 250 mlHeight: 9.5 cmTop Diameter: 7.5 cmBottom Width: 5 cmMaterial: PP (Polypropylene), food-gradeDesign: Round rim with square baseLid Type: Flat lid – available in multiple colorsColor: Transparent body
Perfect for serving:JuicesMilkshakesMocktailsCold coffeeFlavored waterRose milkKheer varieties
Additional Information:
- Packaging Details: MOQ 5000 pieces
250 ml Flat Transparent Lid Takeaway Plastic Juice Glass
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 250ml |
| Cover | With Lid |
| Freezer Safe | Yes |
| Lid Type | Flat snap-fit lid |
| Brand | 4M |
| Material | PP |
Shape Benefits:Round top ensures smooth drinking experienceSquare bottom offers easy grip and a stylish, modern lookColor Options: Transparent with Red lid/White lid/Transparent lid options available
Perfect for serving:JuicesMilkshakesMocktailsCold coffeeFlavored waterRose milkKheer varieties
Additional Information:
- Packaging Details: MOQ 5000 pieces
250 ml Disposable Plastic Glass without lid
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 250ml |
| Cover | Without Lid |
| Brand | 4M |
| Size | H 9.5 cm/Top Dia 7.5 cm/Bottom Dia 5 cm |
| Material | Polypropylene |
Capacity: 250 mlHeight: 9.5 cmTop Diameter: 7.5 cmBottom Width: 5 cmMaterial: PP (Polypropylene), food-gradeDesign: Round rim with square baseLid: Without lidColor: Transparent body
Additional Information:
- Packaging Details: 1 Carton = 1000 pcs MOQ 5 cartons = 5000 pcs
250 ml Use-and-Throw Plastic Glass Without Lid
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 250ml |
| Cover | Without Lid |
| Brand | 4M |
| Material | Polypropylene |
| Size | Height:9.5 cm/Top Diameter:7.5 cm/Bottom Width:5 cm |
Additional Information:
- Packaging Details: 1 Carton = 1000 pcs MOQ 5 cartons = 5000 pcs
250 ml Transparent PP Disposable Glass without lid
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 250ml |
| Cover | Without Lid |
| Color | Clear transparent |
| Material | PP Plastic |
| Size | Height: 9.5 cm Top Diameter: 7.5 cm Bottom Width: 5 cm |
Additional Information:
- Packaging Details: 1 Carton = 1000 pcs MOQ 5 cartons = 5000 pcs
250 ml Doom Lid Juice Glass
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Cover | With Lid |
| Capacity | 250ml |
| Top Diameter | 3 Inch |
| Bottom Diameter | 2 Inch |
| Height | 5 Inch |
Shape Benefits:Round top ensures smooth drinking experienceSquare bottom offers easy grip and a stylish, modern lookColor Options: Transparent with Red lid/White lid/Transparent lid options available
Additional Information:
- Packaging Details: 1 carton = 1000 pcs MOQ 5 cartons = 5000 pcs