- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Plastic Container
Plastic Container
Offering you a complete choice of products which include 50ml hindged sauce cup, tamper proof rectangular plastic containers 1000 ml, 120 ml round disposable transparent container with transparent lid and 50 ml sauce container.
50ml hindged sauce cup
Product Price: Rs 1.30 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 20000 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Capacity | 50 g |
| Material | Plastic |
| Size | Small |
| Color | White |
| Lid Type | Hinged Lid |
| Leak Proof | Yes |
| Brand | 4M |
| Food Grade | PP |
2. Easy to open lid
3. Reusable & Recycled
4.Perfectly stackable
5.Economically designed
6. Perfect locking & spill proof
Additional Information:
- Production Capacity: 1000000 nos
- Delivery Time: Immediate
- Packaging Details: 4000 nos in one carton 50 nos in one pack
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Tamper proof rectangular plastic containers 1000 mL
Product Price: Rs 11.5 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 3000 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Capacity | 1000 mL |
| Plastic Type | PP (Polypropylene) |
| Type | Disposable |
| Color | Transparent |
| Shape | Rectangle |
*Leak proof.
*Reusable.
*Stackable design.
*Perfect for takeaway parcel.
*plastic glass manufacturers in coimbatore
*plastic glass suppliers in coimbatore
*plastic glass dealers in coimbatore
Additional Information:
- Packaging Details: 600 pcs per carton 5 cartons = 3000 pcs MOQ
Yes! I am InterestedRequest A Callback
120 mL Round Disposable Transparent Container with Transparent Lid
Product Price: Rs 2.15 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10000 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Capacity | 120 ml |
| Plastic Type | PP (Polypropylene) |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Pack Size | 2000 Pieces |
*plastic glass manufacturers in coimbatore
*plastic glass suppliers in coimbatore
*plastic glass dealers in coimbatore
Additional Information:
- Packaging Details: 2500 pieces per carton MOQ 4 cartons = 10000 pieces
Yes! I am InterestedRequest A Callback
50 Ml Sauce Container
Product Price: Rs 1.30 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 12000 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Capacity | 50 ml |
| Usage | Chili Sauce Storage |
| Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Features | Disposable |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Packaging Details: 4000 pcs per carton MOQ 3 cartons = 12000 pieces
Yes! I am InterestedRequest A Callback