- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Water Can Cap
Water Can Cap
We are a leading Manufacturer of 20 l water can cap, bubble top can cap and 20 liter water jar cap from Coimbatore, India.
20 L Water Can Cap
Product Price: Rs 1.10 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 30000 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Neck Size | 55 mm |
| Color | Yellow/Multicolor |
| Shape | Round |
| Design | Seal Cap |
| Application | Mineral Water Packaging |
| Material | LDPE |
| Suitable For | 20 L Water cans |
| Brand | 4M |
| Weight | 5 g |
| Type Of Cap | Seal Caps |
| Country of Origin | Made in India |
| Height | 28 mm |
| Pattern | Plain/Name Embossed |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Bubble Top Can Cap
Product Price: Rs 1.10 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 50000 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Diameter | 55 mm |
| Type | Push Type |
| Usage/Application | Mineral Water Can |
| Color | Multicolor |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | 5 gms |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Bubble Top Can Cap
Product Price: Rs 1.10 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 50000 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Diameter | 55 mm |
| Usage/Application | Mineral Water Packaging |
| Color | Multicolor |
| Pattern | Round |
| Dimensions | 28 mm Height |
| Brand | 4M |
| Material | HD |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
20 Liter Water Jar Cap
Product Price: Rs 1.10 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 30000 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Usage/Application | Mineral Water Packaging |
| Brand | 4M |
| Neck Size | 55 mm |
| Type | Plastic |
| Color | Blue/Multicolor |
| Pattern | Plain |
| Shape | Round |
| Material | LD |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Yes! I am InterestedRequest A Callback