- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Water Jar Caps
Water Jar Caps
Providing you the best range of 20 liter mineral water jar cap and 20 litre water jar cap with effective & timely delivery.
20 Liter Mineral Water Jar Cap
Product Price: Rs 1.10 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10000 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Neck Size | 55 mm |
| Color | Multicolor |
| Dimensions | Height 28 mm |
| Shape | Round |
| Design | Seal Cap |
| Usage/Application | Mineral Water Packaging |
| Material | HD |
| Pattern | Plain/Embossed |
| Brand | 4M |
| Features | Easy To Install |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | 5 gm |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
20 Liter Mineral Water Jar Cap
Product Price: Rs 1.10 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 30000 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Dimensions | Height 28 mm |
| Brand | 4M |
| Neck Size | 55 mm |
| Type | Plastic |
| Application | Mineral Water Packaging |
| Pattern | Plain/Embossed |
| Features | Weight 5 gm |
| Shape | Round |
| Material | HD |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White And Blue |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
20 Litre Water Jar Cap
Product Price: Rs 1.10 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 30000 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Usage/Application | Mineral Water Packaging |
| Neck Size | 55 mm |
| Brand | 4M |
| Type | Mineral water |
| Color | Multicolor available |
| Pattern | Round |
| Dimensions | Height 28 mm |
| Material | HD |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Yes! I am InterestedRequest A Callback